Opublikowano

Mata grzejna pod płytki

Któż z was stąpając gołą stopą na terakocie nie marudził na uczucie chłodu.

O ile bardziej przyjemnie by było stać i poczuć komfort pod nogami.

maty grze

Oczywiście, że jest owa możliwość. Trzeba jedynie przed ułożeniem płytek położyć matę grzewczą. W tym celu należy zastosować matę grzejną o mocy 100 lub 160 W/m2. O ile stosując moc 100 W/m2 powinniśmy liczyć na komfort pod nogami o tyle przy zamontowaniu maty o mocy 160W/m2 komfort jest większy. Maty grzejne Elektra występują w kręgach o szerokości 0,5m. Wersje o mocy 100W/m2 mają maksymalną długość 24m, co zajmuje 12m2 powierzchni. W przypadku mat grzejnych 160W długość ta wynosi 20m czyli 10m2 obszaru. Obydwie wersje mat grzejnych mogą występować zarówno jednostronnie jak i z dwóch stron podłączane. W zestawach jest szansa je otrzymać także z programowalnym, siedmiodniowym sterownikiem cyfrowym. Sterownik ten umożliwi na precyzyjne zaprogramowanie pory doby w jakich mata grzejna ma właściwie grzać.

W zestawach mat grzewczych ze sterownikami przekazana jest również pucha podtynkowa do regulatora, przewodowy receptor temperatury i odcinek rury elektroinstalacyjnej do włożenia czujnika temperatury podłoża.

Przed uruchomieniem należy rzetelnie obliczyć potrzebny metraż. Mat grzejnych nie instalujemy pod fragmentami na stale zastawionymi (garderoby, wanna, suszarka, zmywarka), można je natomiast położyć bezpośrednio pod natryskiem w wersji bez brodzika. Dla łatwiejszego montażu warto naszkicować w proporcji plan miejsca wraz ze istotnymi szczegółami na trwale zabudowanymi, a następnie rozplanować ułożenie maty.