Opublikowano

Maty grzewcze pod terakotę

Kto z nas stąpając nagą stopą na kafelkach nie narzekał na wrażenie chłodu.

maty grze

O ile bardziej miło by było stać i poczuć ciepło pod stopami.

 

 

Oczywiście, że jest taka opcja. Należy tylko przed kładzeniem terakoty położyć matę grzejną. W tym celu można ułożyć matę grzejną o mocy 100 lub 160 W/m2. O ile przy mocy 100 W/m2 powinniśmy mieć nadzieję na ciepło pod nogami o tyle przy użyciu maty grzejnej o mocy 160W/m2 komfort jest większy. Maty grzejne Elektra są produkowane w zwojach o szerokości 0,5m. Wersje o mocy 100W/m2 mają maksymalną długość 24m, co daje 12m2 powierzchni. W wersji mat grzejnych 160W długość ta wynosi 20m czyli 10m2 powierzchni. Obydwie wykonania mat grzewczych mogą być produkowane zarówno jednostronnie jak i dwustronnie podłączane. W kompletach można je otrzymać także z cyfrowym, tygodniowym sterownikiem cyfrowym. Sterownik taki pozwoli na precyzyjne zaprogramowanie pory dnia w których mata grzejna ma realnie grzać.

W zestawach mat grzejnych ze sterownikami dostarczana jest także puszka podtynkowa do sterownika, kablowy sensor temperatury i kawałek rury elektroinstalacyjnej do ułożenia czujnika temperatury podłogi.

Przed montażem powinno się dokładnie obliczyć istotny metraż. Mat grzewczych nie montujemy pod fragmentami na stale zabudowanymi (szafki stojące, wanna, suszarka, zmywarka), można je natomiast położyć tuż pod natryskiem w wersji bez brodzika. Dla łatwiejszego wykonania należało by naszkicować w skali układ pomieszczenia wraz ze istotnymi szczegółami na trwale zastawionymi, a później zaplanować zamontowanie maty.