Opublikowano

Głowica termostatyczna Danfoss

Przeważnie żaden użytkownik nie deliberuje nad właściwym użyciem pokrętła termostatycznego. Przy doborze kierujemy się przeważnie kosztem i formą. Wszyscy wiedzą, że funkcją pokrętło termostatyczne jest kierowanie zaworem termostatycznym. W razie potrzeby zamyka ona dopływ ciepłej wody albo ją otwiera powodując zwiększenie temperatury kaloryfera.

zestaw Danfoss

Aby ona właściwie funkcjonowała kluczowym czynnikiem jest pozycjonowanie termostatu równolegle do parkietu. Aby wynik nie był oszukańczy, nie wolno zasłaniać pokrętła termostatycznego. Kiedy jest to niedostępne i są elementy które będą głowice termostatyczną przysłaniać należy nakręcić głowice termostatyczną z kapilarą. Wysięgnik, to tylko, jak czynnik sterujący głowicą zamocowany w miarogennym miejscu.

Elementem działającym na wariacje temperatur są, w zależności od typu, płyn lub gaz. Rozbieżność między wersjami występuje zaledwie w czasie działania. Głowica z czynnikiem gazowym reaguje 10 minut szybciej niż z czynnikiem wodnym. Jest także rodzaj termostatu kontrolowanej elektronicznie. Może być nastawiana indywidualnie, na którymkolwiek z osobna grzejniku lub z użyciem nadrzędnego panel nastawczy. Sterownik może sterować do 50 głowic w równym czasie. Dobierając typ głowicy nie możemy nie uwzględnić najważniejszej funkcji a to znaczy jej zgodności z zaworem termostatycznym. W końcu to głowica ma Kierować tym zaworem, więc niezbędne jest by były ze sobą spójne.
Termostaty, to bogaty wachlarz towaru. Mogą być śnieżno białe, chromowane, ciemne lub w wielu wariantach kolorystycznych. Z pewnością każdy dobierze dla własnego widzi misie stosowny tym.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=w93DqPJFPEc