Opublikowano

Który grzejnik na prąd wybrać

Jeżeli jesteśmy skazani na kupno grzejnika elektrycznego, posiadamy dostosowaną siłę do konieczności danego pokoju wystarczy jedynie wybór typu. Fabrykanci prześcigają się we wzorach i typach. Pod względem rodzaju termostatu mamy w ofercie kaloryfery z termoregulatorem elektro-mechanicznym jak Thermoval T17 IP24 czy Adax VP. Modele Adax RK jak i Adax Neo mają termoregulator elektroniczny, lub elektro-mechaniczny. Termostaty elektro-mechaniczne nie zezwalają na wyznaczenie okresów grzewczych. Nastawa od 1-7 pozwala na ustawienie właściwego luksusu termicznego, a grzejnik osiągnąwszy zdefiniowany pułap rozłącza się. Po zmniejszeniu ciepłoty o kilka stopni, grzejnik załącza się ponownie. Termostaty elektroniczne posiadają powiększoną istotę programowania okresów grzania do konkretnie określonej temperatury. Posiadają funkcje 7 dniowego trybu kodowania lub alternatywne tryby programów: praca, dom czy też domek letniskowy. Program domek letniskowy umożliwia zaprogramowanie dnia załączenie grzejnika z spóźnieniem do miesiąca.

grzejnik neo

Program praca umożliwia ustawienie wyższej ciepłoty w okresach pracy a zmniejszenie jej w okresach po pracy i nocnych. Tryb mieszkanie pozwala na ogrzewania w czasie gdy powracamy po robocie. Grzejniki zasilane na prąd mają wbudowany tryb grzewczy nisko temperaturowy – modele Thermoval T17, Adax VP i RK oraz Neo. Moduł umożliwia na osiągnięcie żądanej mocy kaloryfera ale panel grzewczy nie nagrzewa się do tak wysokich temperatur jak w wypadku kaloryfera Thermoval TX z elementem grzejnym wysokotemperaturowym.

Dodatkowo, przy module nisko-temperaturowym, unikniemy charakterystycznego zapachu opalania. Znaczącym elementem wpływającym na dobór typu jest również rozmiar grzejnika. Kaloryfery muszą tak pracować by umożliwiały swobodny przepływ powietrza, więc istotnym rozmiarem jest jego wysokość. Typy TX i T17 mają wysokość 475mm, wzór Adax Neo wysokość 370mm, a typ Adax RK występują w odmianach o niewielkiej, bo 140mm wysokości. Adax VP ma wysokość 295 mm . W każdym typie kaloryfera elektrycznego zawieszenia i przewód z wtyczką są w zestawie. Dużym udogodnieniem jest możliwość stania grzejników (wersja NEO NP2) , a do wzorów Thermoval Tx i T17 można zakupić wsporniki podłogowe, bądź kółka. W przeważającej ilości grzejniki są w kolorze białym, ale dla wyrafinowanych klientów produkowane są modele Adax Neo w odmiennych barwach jak srebrnym, czerwony, szary czy czarnym, a również wzory ze szklanym przednim panelem (czarnym lub białym) jak w Adax”ie Clea.