Opublikowano

Grzejniki energooszczędne

Ostatnio zostało opublikowanych sporo informacji na temat grzejników energooszczędnych. Nazwa „grzejniki energooszczędne” pojawia się najczęściej w odniesieniu do grzejnika elektrycznego.

Takie określenie to kłamstwo widywane w opisie produktu. Czasami taka informacja jest bezwiednie powielana przez nieświadomych klientów. Sprawia to że pojęcie grzejników energooszczędnych przenika do podświadomości jako coś co faktycznie istnieje.

Grzejniki energooszczędne nie istnieją. Celem grzejnika jest zamiana energii elektrycznej na cieplną. Wytworzone ciepło rekompensuje straty wynikające z konstrukcji budynku. Z tego powodu można mówić o domu energooszczędnym ponieważ jeżeli jest bardzo dobrze zaizolowany koszty ogrzewania będą niższe.

Aby koszty ogrzewania były jak najniższe warto pamiętać o właściwym zamontowaniu grzejników, tak aby zapewnić właściwy przepływ powietrza. Regulator temperatury zadba o utrzymywanie odpowiedniej temperatury. Przegrzanie pomieszczenia to zawsze niepotrzebna strata. Aby dodatkowo zmniejszyć koszty ogrzewania warto zastosować grzejnik z zegarem programowalnym. Dzięki temu masz możliwość ustawić każdy dzień tygodnia i porę kiedy w budynku temperatura ma być na niższym poziomie. Najczęściej są to godziny gdy pomieszczenie nie jest używane.

Zobacz w poradniku filmowym które grzejniki elektryczne warto wybrać.