Opublikowano

Kalosze

Nielicznym z nas na hasło gumiaki przypomina się gruby, ciężki, wykonany z gumy but narzucany na skarpetkę. Wspominamy przy tej okazji wyprawy nad jezioro czy do lasu. Pamiętamy też często jak po kilku chwilach kroczenia, czuliśmy dyskomfort brak dojścia powietrza do naszych nóg oraz fakt ile miejsca gumiaki rezerwowały np. w bagażniku auta kiedy całą familią powracaliśmy z wyprawy.

kalosze

Kalosze na buty Bekina to wytwór unikalny. Nie zakłada się ich na nogę tylko na but, stąd szybka możność ściągnięcia czy kolejnego założenia. Kolejnym ich zaletą są niewielkie rozmiary. Grubość po zdjęciu gumiaka to raptem 2-3 cm. Jest to dogodne,bo kalosze wolno je praktycznie nosić stale przy sobie. Swobodnie mieszczą się również pod siedzeniem w aucie, czy w skrytce. Posiadanie gumofilcy Bekina, w przypadku osób podróżujących samochodem ma swoje kolejne korzyści. Świetnie spełniają się nie tylko w powyżej wspomnianych wyprawach na do lasu czy na ryby, ale są konieczne np. podczas wizyty w ręcznej myjni. Do tej pory zagrażało to najczęściej zmoczeniem obuwia. Bekina potwierdza się także w okolicznościach kryzysowych. Zalaniu, zabłoceniu, zaśnieżeniu, czyli we wszystkich w których przemieszczenie się „suchą nogą” nie jest możliwe. Kalosze Bekina uznają także bizneswoman i panowie, których w okolicznościach „nagłej potrzeby” pozostaje alternatywa wizyty w mokrym miejscu. Wówczas zastosowanie gumiaków zapewni , że wyjściowe obuwie pozostanie nie zawilgocone.

Bekine doceniło już wojsko i służby w Skandynawi oraz NATO.Owa opinia pozwala mieć gwarancję, że kalosze spełnią swoje zadanie w trudnych i nie standardowych sytuacjach.

https://youtu.be/zdPV6jQWcps