Opublikowano

Moskitiery do okna

Czas wakacji i wyjazdów się zaczął. Wypuszczamy się na działki, jeziora i cieszymy się z bytności z naturą. Nie są te połączenia zazwyczaj sympatyczne. Przeważnie, gdy się ściemni, gdy już staramy się zasnąć, budzi nas nachalne bzyczenie. Moskity! I wtedy wymyśliliśmy: a warto było zapakować ze sobą moskitierę.
Moskitiera to nic innego jak siateczka ażurowa , którą montujemy w futrynie okiennej. Na około ramy przyklejamy rzep. Futrynę należy przedtem odtłuścić i pozbawić brudu. Po kilku godzinach od montażu rzepu instalujemy siatkę. Należy uwzględniać, że nie może być ona za mocno naciągnięta. Wystające elementy moskitiery ucinamy zaostrzonym nożykiem albo nożyczkami.

moskitiery

Przy wybieraniu właściwego wymiaru moskitiery należy pomierzyć środkowy wymiar ramy okiennej. Moskitiery okienne mogą występować w wymiarach {100cmx100cm|130cmx150cm|150cmx180cm. W zależności od typu futryny okiennej możemy zastosować wersje w kolorze białym i czarnym.
Inna wersja to pozioma zatrzaskiwana listwa o długości 100 cm montowana na klej lub po prostu przybijana do wnętrza otworu drzwi do której podpinamy 4 pasy. Listwę w razie konieczności można skrócić. Pasy o maja długość 220 cm i szerokości 30 cm.
Są zakończone elementem obciążającym. Mocujemy je tak, aby haczyły na jedna na drugą.
Wyposażeni w takie asortymenty dowolnie powinniśmy używać bliskości przyrody na urlopach czy też w mieszkaniu.