Opublikowano

Trendy w desingu mebli

Dzisiejszy i przyszły design charakteryzuje się daleko idącą prostotą dążącą do całkowitego minimum. Dlatego też współczesne tendencje oscylują wokół minimalizmu, modernizmu, konstruktywizmu.Dominuje również trend na designerskie koncepcje z lat 50-tych i 60-tych XX wieku w odświeżonej formie.

lace-projekt-stolika-kawowego-pawlowska-design-wizualizacja-1
Obecny odbiorca chce mebli dostosowanych do jego różnych potrzeb, dlatego obecnie meblując wnętrze operuje się uproszczonymi bryłami, podstawowymi geometrycznymi kształtami, które możemy różnorodnie zestawiać. Modułowość i personalizacja wyposażenia to trendy, których obecnie nie sposób zignorować.
Również natura gra ważną rolę w najświeższych trendach w projektowaniu nie tylko w kwestii kolorystyki, ale także materiałów, pośród których królują drewno, glina i kamień.Wciąż modne są kontrasty, a najbardziej chłód wysokiego połysku – zwykle bieli z ciepłem prawdziwego drewna. Dominują jasne wybarwienia jak dąb, jesion, olcha poddane strukturyzacji, która jeszcze bardziej uwydatnia ich naturalność i surowy wygląd, wykończone jedynie bezbarwnym olejem, bądź naturalnymi woskami. Modne są również sentymentalne odniesienia do przeszłości, czyli drugie życie staroci mile widziane.
Prócz nadmienionych frontów na wysoki połysk czy drewnianych, modne są fronty ażurowe z metalu – to hit w 2015 r.W przypadku wszelkiego rodzaju przeszkleń w meblach, coraz częściej pojawia się w ich towarzystwie oświetlenie LED o zmiennej barwie światła, sterowane zdalnie, czy też wyposażone w czujniki zmierzchu, dzięki którym stworzymy unikalną atmosferę w naszym wnętrzu.