Opublikowano

Kable grzewcze do dachów i rynien

Kabel grzejny VCDR to elektryczny przewód przeznaczony do montowania na brzegu dachów, w rynnach i rurach spustowych. Wykorzystany prawidłowo przeciwdziała zamarzaniu wody w korytach i rurach dachowych, tym samym zapobiegając uszkodzeniom systemu, zbieraniu się śniegu i lodu, powstawaniu sopli i powstawaniu zacieków na fasadach domów.

kabel grze
Kable grzewcze VCDR są tworzone w gotowych odcinkach długości od 9m do 175m. Są to przewody zasilane z jednej strony, nie trzeba ich ciąć i zarabiać, zakończone są kablem zimnym. Jest wystarczające, by wiązkę kabla ułożyć w punkcie montowania i włączyć go do prądu 230V puszki, gniazdka – po dorobieniu wtyczki, lub regulatora.
Aby rozkład przewodów grzejnych był skuteczny i sprawny, należy dobrze dobrać ilość przewodów i moc instalowanego przewodu biorąc pod uwagę położenie budynku w konkretnej strefie klimatycznej. Wybór opiera się o tabelę udostępnianą przez producenta zawierającą dane o punkcie instalacji, strefie klimatycznej i odpowiadających temu długości przewodów.

https://youtu.be/gTcOQNusu0Q