Opublikowano

Elastyczne rury do izolacji przewodów elektrycznych.

Rury osłonowe do zabezpieczenia przewodów elektrycznych PESZEL wytworzone z PVC są rurami nierozprzestrzeniającymi ognia. Przeznaczone są do ochrony instalacji zasilanych prądem w budowlance, przemyśle przed czynnikami mechanicznymi, oddziaływaniem temperatur oraz wilgocią.

peszel

Są wytrzymałe na uderzenia, złamania i naciski. Rury PESZLE można układać i zalewać betonem. Ich wytrzymałość wynosi 320N/5cm. Zachowują dobrą elastyczność, a konstrukcja przekroju podłużnego zapewnia proste wprowadzanie przewodów na duże dystanse. Zapewniają także łatwy dostęp do przewodów elektrycznych oraz bezproblemowe usuwanie uszkodzeń instalacji elektrycznej podczas użytkowania.
PVC jako materiał charakteryzuje się wysokim współczynnikiem wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne i wyjątkowymi właściwościami udarowymi, a także małym wydłużeniem względnym. Przy wydłużaniu jest przeciętnie elastyczny, zaś w dużym stopniu odporny na ciśnienia. Niewykluczone jest proste zgrzewanie oraz klejenie PVC.
Rura typu elastyczna PESZEL produkowana jest także w opcji z pilotem stalowym, który znacznie umożliwia łatwe wprowadzanie lub zamianę kabli elektrycznych.
Inną wersją rur elektroinstalacyjnych są rury ze spiralą GUS. Cechują się tym, że są gładkie w środku. Utworzone są z miękkiego, a zarazem wytrzymałego na wyższe temperatury tworzywa PVC. Tak jak i inne wersje nie przenosi płomieni. Spirala natomiast wykonana jest z twardego PVC. Takie zestawienie daje nam rezultat bardzo giętkiej,a jednocześnie wytrzymałej na uderzenia, złamania i naciski rury. Przy zastosowaniu złączki RAI uzyskujemy również dużą szczelność IP64. GUSY wykorzystywane są przy konstruowaniu urządzeń i w wszelakiego rodzaju urządzeniach przemysłowych.