Opublikowano

Uszczelki do naczep

Wożenie jedzenia i innych szybko ulegających zepsuciu owoców na duże odległości za każdym razem stawiało duże wymogi przed spedytorem. Nade wszystko latem, gdy temperatura podczas przewożenia bezustannie pozostaje wysoka. Dlatego tak istotne jest zachowanie w dobrym stanie uszczelki w naczepie .

uszczelka auto

Przede wszystkim w przypadku wiezienia jedzenia trzeba zatroszczyć się o to, by utrudnić przenikanie zanieczyszczeń, wilgoci oraz wymianę powietrza przez nieszczelności pomiędzy drzwiami i futryną. W znacznym stopniu narażone na nieszczelności są wrota kontenera, stąd trzeba zatroszczyć się o lepszą jakość uszczelek na krawędzi drzwiczek. Uszczelnienia z gumy EPDM dzięki swojej rozciągliwości i odporności na działanie chemiczne różnych substancji predystynowane są do tego wyśmienicie. Ewentualne nierówności biorące się z luzów oraz kołysania się zabudowy kontenera podczas jazdy są zniwelowane dzięki plastycznym wypustkom gumowych uszczelnień. Mamy mnóstwo rozwiązań montowania uszczelek, na przykład uszczelki profilowane wsuwane do odpowiednich prowadnic w profilach, uszczelki nakładane na krawędzie konstrukcji lub uszczelki wykonane jako całość w profilu z PCV mocowanym na krawędź wrót.

Uszczelnienia przydają się także w ciężarówkach typu naczepa, wywrotka, wykorzystywanych do przewożenia towarów sypkich, takich jak piasek lub zboże. Wtedy uszczelnienia montuje się przy dolnej krawędzi ruchomej burty naczepy czy wywrotki, by ekspediowany towar nie wydostawał się szczelinami w trakcie jazdy.