Opublikowano

Uszczelki przeznaczone do osłony rantów

Zabezpieczenie rantów to nader skuteczny oraz trwały, a jednocześnie nieskomplikowany modus na zabezpieczenie niewyrównanych lub wystających krawędzi lub boków. Jest możliwość, by je wykorzystywać wszędzie tam, gdzie oczekiwana jest ochrona niewyrównanych brzegów stali, szyb, listew.

oslona krawedzi

Okazja wyboru koloru prowadzi do tego, że, że zwyczajne osłonięcie może okazać się i estetycznym elementem wykończeniowym i cząstką aranżacji, a nie zaledwie być koniecznym do zastosowania obiektem.
Uszczelnienia te najczęściej zrobione są z EPDM, PVC, silikonu, neoprenu w kształcie przypominającym literę „U”. specyfika i parametry fizyczne i chemiczne wskazanych tworzyw wyznaczają okoliczności, w których ma możliwość pracować uszczelka. Posiadają dużą odporność na okoliczności zewnętrzne (promieniowanie UV, temperatura) i oddziaływanie różnych substancji. uszczelnienia na ranty grają rolę blokera przed wodą, parą, pyłem, nawet mieszankami takimi jak oleje lub benzyna. Wszystko to sprawia, że są wyjątkowym pomysłem uszczelniającym.

O rodzaju stosowanej uszczelki decyduje grubość krawędzi, na jakiej ma być zamocowana. detale dotyczące wymarów oraz promieni wyginania umożliwiają dobrać z największą dokładnością zabezpieczenie w zależności od zapotrzebowania i konieczności. Uszczelnienia te w partii mocującej posiadają stalowe uzbrojenie zapewniające bezpieczne mocowanie, jakie zaciska się na krawędzi elementu nośnego. Wyjątkowa technologia tworzenia rdzenia powoduje, że pomimo stosowania metalowego środka, uszczelki te są bardzo elastyczne i jest możliwość je zginać w wybranej płaszczyźnie.