Opublikowano

Zasobniki na ciepłą wodę

Podgrzewacze na ciepłą wodę użytkową instaluje się najczęściej przy kotłach stało palnych, gazowych jednofunkcyjnych czy też zasilanych olejem. W zespole z tym sprzętem spełnia rolę ciepłej wody.

zasobnik wody

By w pełni spełniały ową rolę należy prawidłowo ich pojemność.Przystosowując ich pojemność bierze się pod uwagę ilość osób ciągle korzystających z c.w.u. oraz ilość miejsc jej poboru. Wprowadza się łatwą metodę obliczenia: 30-40l/osobę w ewentualności prysznica, a 50l/osobę w zastosowania wanny. Zbiornik wody występują w bogatej gamie objętości od 100l do nawet 1000l. Mogą występować w odmianie stojącej i poziomej.

Mogą posiadać jedną lub dwie spirale do których dopinamy alternatywne urządzenia jak np. kocioł, pompę ciepła czy solary. Zasobniki na ciepłą wodę o objętości powyżej 220l można nabyć w wersjach z mnogą otuliną cieplną, co powoduje obniżenia utraty ciepła. Zabezpieczone są emalią ceramiczną z anodą magnezową, co zwiększa okres ważności zbiorników. Wszystkie rodzaje zaopatrzone są w króćce do których wolno przymocować moduł grzewczy o mocy od 1,5 kW do aż 7kW.