Opublikowano

Belki do naczepy

System podwójnej podłogi w TIRze pozwoli w oszczędny sposób uzyskać drugi obszar na palety. W ten sposób daje się umieścić na górnej podłodze dodatkowo nawet do dwunastu ton materiału. W przypadku załadunku tylko zwykłych palet zwiększa się dwukrotnie tą metodą ilość miejsc paletowych w firance. Podczas przejazdów niewymagających zdublowanego załadunku, fragmenty montażowe całego układu montuje wzdłuż auta z takimi samymi otworami, dźwigające belki poprzeczne.

podloga auto

System odstępów miedzy otworami pozwala w razie potrzeby dowolnie wybierać wysokość następnego poziomu dowolnie w każdym odstępie między sąsiadującymi dwiema kłonicami.

 

Uzupełnieniem mogą być szyny wzdłużne pomocnicze, które są delikatniejsze i nie służą do podtrzymywania skrzyń, lecz wyłącznie do zablokowania elementów podtrzymujących towar, takich jak przegrody międzyburtowe czy pasy trzymające. Dźwigary uzupełniające montuje się w ceownikach, w które w razie potrzeby można zamocować także zwykłe profile (drewniane lub aluminiowe).