Opublikowano

Grzejniki płytowe o wysokości 200 mm

Pośród wszechstronnej oferty grzejników pokojowych istnieje model o wysokości 200 mm. Rozmiary kaloryfera pozwalają na instalację w miejscach gdzie posiadamy małą odległość między parapetem, a posadzką. Nieznaczna wielkość kaloryfera umożliwia instalację w świetle dużego okna. Typowe grzejniki są z podłączeniem dolnym, jednakże po odłączeniu wkładki zaworowej możliwe jest przyłączenie z boku.

grzejnik_purmo_ramo

Decydując się na grzejnik o wysokości 200 mm musimy oszacować w jaki sposób będzie grzejnik zainstalowany. Istnieje możliwość instalacji kaloryfera na ścianie albo, opcjonalnie można zamontować go na posadzce na specjalistycznych wspornikach.

Kaloryfery o wysokości 200 mm mogą składać się z dwóch płyt i jednego do aż czterech radiatorów. Głębokość w takim wypadku wynosi od 70 mm do aż 206 mm, a graniczna długość waha się od 600 mm do 3000 mm. Mogą być w wersji standardowej jak i z ozdobną płytą. Model ozdobny Plan z płaską płytą jak i model Ramo z poziomymi przetłoczeniami może znajdować się po jednej stronie kaloryfera, ale także, jak w wersji „D”, po obu stronach. Oznacza to, że grzejnik może stać samodzielnie, a subtelne przyłącze zwiększy jeszcze walory estetyczne wykończenia. Na skutek tak ekonomicznego designu i możliwości zastosowania bogatej kolorystyki, kaloryfery o wysokości 200 mm są niezwykle uniwersalne i pasują do klasycznych wnętrz jak i nowoczesnych rozwiązań architektonicznych.