Opublikowano

Grzejniki Purmo Compact

Kaloryfery pokojowe to odpowiednio stosowane modele w centralnym ogrzewaniu zasilanym wodą. Urozmaicony wachlarz wymiarów i odmian podłączeń pozwala na dostosowanie do wszelakiego projektu. Grzejniki płytowe mogą być produkowane w wersji poziomej jak i pionowej.

grzejnik purmo

Wysokości kaloryferów poziomych wahają się od 70 mm do 900 mm. Szerokości od 400 do 3000 mm. Produkowane są one w wersji z przyłączem bocznym lub od dołu. rozmiar przyłączenia z boku to konsekwencja różnicy całościowej wysokości kaloryfera po odjęciu 5 cm. Rozmiar podłączenia jest znaczącym elementem przy doborze grzejnika na unowocześniane instalacje grzejne. Pomylone dostosowanie podłączenia wiąże się z ponad planowanymi modernizacjami. Uniwersalność typów umożliwia przyłączenie tak z prawej jak i z lewej strony. Kaloryfery z podłączeniem dolnym mają wszechstronniejszą funkcje podłączenia. Kanon stanowi przyłączenie od dołu zlokalizowane od spodu grzejnika płytowego w odległości 8 cm od krawędzi. Opcjonalnie grzejnik płytowy ma jeszcze 4 końcówki do podłączenia bocznego. Kaloryfery Purmo są wielofunkcyjne i można je przekładać tylko odmiana jedno-płytowa wymaga sprecyzowanie strony przyłączenia dolnego. Normę określa podłączenie z prawej stronie. W zestawie z grzejnikiem płytowym znajdują się korki zaślepiające, odpowietrzniki i wsporniki ścienne.

W dodatku kaloryfery płytowe z podpięciem z dołu posiadają fabrycznie wmontowane zawory termostatyczne. Moc grzejnika w zakresie pojedynczego rozmiaru buduje się dokładając dodatkową płytę grzejna, wzrasta wówczas grzejnika grubość. Grzejniki poziome występują w wersji dekoracyjnej dodana płyta przednia i nie ma przeszkód by zakupić je w różnych odmianach kolorystycznych. Kaloryfery płytowe dekoracyjne nie są uniwersalne i kierunek przyłączenia powinno się ustalić przed zamówieniem. Kaloryfery pokojowe pionowe, mogą osiągnąć wysokość nawet 2300mm a szerokość ich wynosi od 300 do 750mm.

 

 

Tak jak i w wersji montowanej poziomo, wydajność dodaje się zwiększając jego grubość. Kaloryfery płytowe pionowe mają standardowo podłączenie dolne pośrodku grzejnika, ale istnieje możliwość przyłączenia go na skraju kaloryfera. Tak, jak i w alternatywnych wersjach można kupić kaloryfer w szerokiej propozycji kolorystycznej oferujące zwykłe, metaliczne czy też strukturalne zabarwienie.
Grzejniki pokojowe dedykowane do instalacji w domach montowane poziomo i pionowe ze względu na swoją obszerną spektrum wymiarów i kształtów zaspokoją wymogi najbardziej wybrednego konsumenta.