Opublikowano

Kable grzewcze prosty montaż oraz murowany efekt

Montaż przewodu grzewczego do rynien oraz rur do deszczówki, rozpoczynamy od jego rozwinięcia. Kabel zaopatrzony jest przez producenta w kilkumetrowy odcinek przyłączeniowy z dwiema żyłami zasilającymi a także wiązką do ochrony przeciwporażeniowej.

kabel grze

Gdy kabel grzejny jest zamontowany w rurze spustowej do deszczówki a także rynnie w obszarze klimatycznym gdzie niezbędne są jego zdublowane długości, trzeba zacząć od rury spustowej. Na dachu układamy zdublowaną nitkę przewodu na długość rury i zaczepiamy go zaczepami do rur spustowych. Tak właśnie przyszykowane przewody umieszczamy w pierwszej skrajnej rurze spustowej oraz przytwierdzamy je przy pomocy uchwytu do rynny.

Z kolei kable montujemy w rynnie, przemieszczając się w kierunku jej końca, gdzie mieści się druga rura spustowa. W tym miejscu tak jak ostatnim razem, układamy nadmiar przewodu na dachu oraz łączymy go uchwytami oraz umieszczamy w rurze spustowej. Następnie zawracamy na długości rynny ,a także obok na wstępie rozłożonej nitki przewodu, podpinamy je za pomocą przymocowanych już uchwytów. Zasilanie energetyczne całej instalacji dzieje się z sieci energetycznej o napięciu 230V. W sytuacji niewielkich instalacji, przewody mogą być zasilane wprost za pomocą przedłużenia kablowego z zestawem gniazd oraz wtyków odpornych na wodę i wilgoć, wyposażonych oprócz tego w styki do ochrony przeciwporażeniowej. Montaż takiej instalacji jednej osobie, nie zabierze więcej niż godzinę. Gdy wrócą mrozy, rezultat swojej pracy będzie można podziwiać w niezamarzniętej instalacji przeciwdeszczowej.