Opublikowano

Piece Vailanta z buforem na ciepłą wodę i sterownikiem – kwadratowa siła grzania

Pakiet kotła energooszczędnego marki Vaillant ecoTec 23kW z kwadratowym zasobnikiem o pojemności 100l i sterownikiem calorMatic 450 to kompletne źródło ogrzewania i podgrzewania wody dla pojedynczego obiegu grzewczego. Wymiennikiem może być sieć grzejników albo podłogówka. Tak zestawiony pakiet pozwala na dostarczenie ciepła dla apartamentu o powierzchni nawet 250 m2 i ciepłej wody dla 2-3 osób.

Vaillant

Z kolei pakiet zestawiony z kotła Vaillat ecoTec 23kW, kwadratowego bufora o zasobności 100l i sterownika calorMatic 470 wraz z czujnikiem VR61 i czujnikiem VR10 stanowi kompletny pakiet do zagwarantowania ciepłej wody użytkowej i ogrzewania zbudowanego z dwóch oddzielnych obiegów grzejnych. układy mogą być dla przykładu kaloryferowe i składające się z podłogówki. Taki zestaw zapewnia wystarczającą ilość ciepła dla lokali i domów do 250m2. Wielkość bufora zapewnia ciepłą wodę do paru miejsc pobrań jednocześnie dla nawet 2-3 osób.
System kondensacji kotłów podnosi ich efektywność i pozwala na obniżenie rachunków w ogrzewaniu. Kocioł ma większą skuteczność przy 30% obciążeniu zyskuje 108%. Funkcja Aqua Kondens System (ASK) gwarantuje zastosowanie efektu kondensacji także w procesie przygotowania ciepłej wody co daje kolejne oszczędności. Dodatkową zaletą jest możliwość dostosowania do innego typu paliwa poprzez przeregulowanie pieca. Piece zawierają dwustopniową pompę sterowaną z poziomu elektroniki kotła, odpowietrznik, naczynie zbiorcze i zawór bezpieczeństwa.

Bufor stojący Biawar Quattro, użyty w zestawach, ma pojemność 100l i dużą klasę oszczędności energetycznej A ze stratą postojową tylko 32,08 W/dobę. Interesujący kwadratowy kształt współgra z formą pieca.
Regulatory tygodniowe zastosowane w obu zestawach to calorMatic z tym, że model 450 steruje jednym układem grzejnym i obiegiem c.w.u, a 470 wraz z sterownikiem VR61- dwoma obiegami.
Tak skonstruowane pakiety to najwyższa jakość zapewniona przez czołowych producentów z branży techniki grzewczej w atrakcyjnej cenie, nie występującej w żadnej innej ofercie.