Opublikowano

Grzejniki montowane w podłodze

Kaloryfery podłogowe to luksus cieplny połączony z estetyką i wysoką jakością – idealne rozwiązanie dla wymagających.

grzejnik-kanalowy-purmo f1p

Design współczesnych wnętrz kreuje designerom coraz więcej problemów, często też brak miejsca na grzejniki naścienne, a tradycyjne płaszczyznowe ogrzewanie podłogowe wymaga specjalnego przygotowania budowlanego budynku. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji są kaloryfery podłogowe. Układ ogrzewania kanałowego podłogowego nie ogranicza przestrzeni, to najlepsze rozwiązanie ze względów estetycznych. Jest możliwość, by je swobodnie rozmieszczać w pomieszczeniu, ale w większości przypadków montowane są najbliżej przeszkleń. Grzejniki podłogowe nie tylko idealnie ogrzewają pokoje, ale też osłaniają przed wnikaniem zimnego powietrza z tarasów, balkonów, ogrodów zimowych, wiatrołapów, przewiązek itp.

W odróżnieniu od ogrzewania podłogowego kaloryfery kanałowe mają możliwość grzać wnętrza samodzielnie, bardzo szybko też reagują na wahania warunków w pomieszczeniu, będąc jednocześnie układem łatwym do zastopowania i sterowania.
Aquilo to linia grzejników Purmo zaprojektowana, by celować w wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wykonane są w kilku odmianach – z wentylatorami F1T, z wentylatorami wzmocnionymi, które posiadają wyższą wydajność cieplną: Aquilo F1P, jak i bez wentylatora FMK. kaloryfery kanałowe również mogą pracować jak klimatyzator i chłodzić wnętrza. Są to wybrane linie Aquilo F2C oraz F4C.