Opublikowano

Zabezpieczenia brzegów

Uszczelki samozaciskowe na ranty to ogromna grupa zabezpieczeń mających zastosowanie do uszczelniania części odstających, narażonych na uszkodzenia. Bardzo często stosowane są w budownictwie i przemyśle, prawie w każdej specjalizacji: energetyce, instalacjach wentylacji klimatyzacji oraz systemach grzewczych – w każdym punkcie, gdzie jest potrzeba osłonięcia i ochrony surowych lub krzywych kantów szkła, drzwi, włazów, listew.

oslona krawedzi
Mają wyjątkową wytrzymałość na warunki zewnętrzne (promienie UV, temperatura) oraz oddziaływanie różnych związków. Uszczelki na kanty grają rolę blokady przed wodą, wilgocią, kurzem, nawet substancjami typu oleje lub benzyna. Zrobione są z EPDM, PVC lub NBR. Wszystko to powoduje, że są najlepszym rozwiązaniem zabezpieczającym.

 

 

Zabezpieczenia na krawędź posiadają odkształcalną część uszczelniającą (element umieszczony po prawej lub lewej stronie lub u góry) i część mocującą. O modelu stosowanej osłony decyduje wymiar kantu, na którym ma być zamontowana i żądany sposób uszczelnienia. Osłony te w partii trzymającej posiadają metalowe uzbrojenie zapewniające najbardziej niezawodne umocowanie, które zaciska się na rantu elementu nośnego. wyjątkowa technologia tworzenia zbrojenia powoduje, że pomimo zastosowania stalowego wkładu, uszczelki te są wyjątkowo gietkie i można je giąć w każdej płaszczyźnie. Dla każdej uszczelki tego rodzaju wskazane są promienie gięcia zmierzone w milimetrach, grubość krawędzi, na której można uszczelkę montować oraz typ wykorzystanego surowca.